GOOGLE REKLAM

Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

Youtube Reklamları dünyanın en büyük 2. arama motoru olan youtube ile hedef kitlenize ulaşın!

Youtube reklamları 3 farklı şekilde optimize edilebilir.

Youtube video öncesi reklamlar, sektörünüz ile alakalı videoları hedefleyebileceğiniz gibi,yaş ve cisiyet,demografik hedeflemelerle reklamlarınız optimize edebileceğimiz gibi ilgi alanı ve youtube yeniden pazarlama sistemini aktif edebiliriz.Reklamlarınız 5 saniye gösterildikten sonra kullanıcının izlemek üzere açmış olduğu videoya geçişi için reklamı geç şeklindeki butona tıklayabilir.

Youtube Arama Sonuçları, kullanıcı youtube de anahtar kelimelerle aktivasyona geçtiğinde sizin video reklamlarınız arama çubuğunun hemen altında organik arama sonuçlarının hemen üzerinde sponsorlu reklamlar olarak yerini almış olur.Reklamların optimizasyonunu belli anahtar kelimeler üzerinden yapabileceğimiz gibi demografik hedeflemeler üzerinden de yapabiliriz.Kullanıcılar reklamınıza tıkladığında dilersen,z youtube kanalınıza dilerseniz web sitenize yönlendirilebilirler.

Youtube Video Yanı Reklamları, kullanıcının izlemiş olduğu videonun sağ tarafında ve önerilen videoların olduğu kısımda yer alır .Youtube reklam modelinde en çok dönüşüm alınan araçlardan biridir.Kişinin izlemiş olduğu videonun sağ tarafında yer almış olması sebebi ile kullanıcının daha fazla dikkatini çekmektedir.Dönüşüm oranını artıran reklam modellerindendir.

YouTube Banner Reklamları, youtube.com.tr ‘nin ana sayfasında bulunan banner alanında yada videoların yanında vb.konumlarda yer alan reklam türüdür.

Youtube Reklamlarının Avantajları

  • Youtube reklamlarında sadece reklamlarınızı izleyenler için ödeme yaparasınız.
  • Youtube dünyanın en çok arama yapılan 2.arama motorudur.
  • Reklamlarınız akıllı mobil,tablet ve bilgisayarlar aracılığıyla ulaşabilir.
  • Bölegesel hedeflemeler yapabilirsiniz.

Youtube Reklamlarında Ücretlendirme

YouTube Video Öncesi Reklamlarında kullanıcı reklamlarında ücretlendirme görüntüleyen kişi videonuzun 30 saniyesini (ya da 30 saniyeden kısa videolar için tamamını) izlediğinde veya videonuzla etkileşimde bulunduğunda (hangisi önce gerçekleşirse) ödeme yaparsınız.

Youtube arama sonuçları reklamlarında reklamlarınız ile ilgili arama yapan kullanıcıya reklamlarınız gösterilir.Kullanıcı reklamlarınıza tekladıktan sonra ücretlendirilirsiniz.

Youtube Video Yanı Reklamlarında Kullanıcılar reklamınıza tıkladıklarında ücretlendirilirsiniz.

YouTube Banner Reklamları,  Kullanıcılar reklamınıza tıkladıklarında ücretlendirilirsiniz.

Youtube Reklamlarında Raporlama

Youtube Reklamlarında google adwords uzmanlarımız sizler için haftalık ve aylık periyotlar halinde reklamlarınız almış olduğu trafik ve dönüşüm oranlarını sizlerle paylaşır.Reklam dönüşümleriniz artırmaya yönelik toplantılar ve çalışmalar yaparak dönüşüm oranlarınızı yükseltmek için alınması gereken önlemleri veya  yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgilendirmelerini yaparlar.