ARAMA MOTORU OPTIMIZASYONU (SEO)

Neden SEO ve SEM

SEO &SEM

SEO’nun açılımı Search Engine Optimization’dır, Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu olarak isimlendirilmiştir. SEO kısaca, Google gibi arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkması için yapılan çalışmaların tümüdür.

SEM (Search Engine Marketing) ise Arama Motoru Pazarlaması’dır. En popüler SEM aracı ise Google’ın Adwords’üdür. SEM kısaca, arama motorları üzerinden ücretli reklam çıkılması işlemidir.

SEM kendi başına çok etkili bir reklam stratejisi olmasına karşın tek başına yeterli değildir.SEO gibi kapsamlı kalıcı bir sisteme ihtiyaç duymaktadır.SEO ve SEM işbirliği ile reklamlarınızın kurgulanması arama motorlarında öne çıkmanız husunda en önemli iki faktörlerdir. İnternet pazarlamacılığında başarılı olmak istiyorsanız, bu iki yöntemi aynı anda ve doğru kurgular analizlerle kullanmanız gerekiyor.

SEO ve SEM stratejiler, temel olarak potansiyel müşterilerin, siteye hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlamak için yapılır. Bunun yanı sıra, ziyaretçilerin sitede etkin bir şekilde dolaşabilmesi ve ihtiyaç duyduğu ürün, hizmet ya da görsel ve yazılı materyallere ulaşabilmesi için de doğru SEO kampanyası yapılması önemlidir.

İlteber Dijital Performans Ajansı olarak biz doğru ve etkili kurgulama ,doğru hedef kitle ve deneyimlerimizle  doğru pazarlama stratejileri kurgulayarak bu görevi üstleniyoruz.

SEO nerede görünebilir?

SEO-SEM arama motorlarında ön sayfalarda web sitelerinin yer almasını sağlayan bir araçtır.Web sitelerinin başlangıç olarak ilk 3 sayfa zaman içerisinde 1.sayfaya yerleşmesini sağlamaya ve web sitenizin dijital medyada gerekli tanıtımlarının yapılmasına  odaklı bir sistemledir. Dolaylı olarak arama motorlarının ilk sayfalarında yer almaktadır.

Reklamlarının Avantajları Nedir?

  • Ürünlerinizi göstermek üzere ürününüzü veya hizmetinizi talep edebilecek nitelikteki bireyleri hedeflemenin en iyi yollarından biridir.